Az elmúlt években egyre-másra bukkannak fel megyénkben a ritka, védett madárfajok. Ennek okai közt valószínű az is szerepet játszik, hogy egyre több ember járja a természetet komoly fényképező technikákkal,és nagyobb a lehetősége annak, hogy az eleve itt élő ritkaságok lencsevégre kerüljenek.

A tegnapi napon Simon Ferenc Természetfotós barátom lencséje elé került egy valóban kuriózum számba menő madárfaj. Nem csak a ritkasága , de a rejtett életmódja miatt is nehezen észlehető és fotózható fajról van szó. Egy a nagy erdőségeket kedvelő, őshonos, nagy termetű bagoly , az uráli bagoly mutatta meg magát Ferinek Zsadány térségében.

Feri szemfülességének köszönhetően(egy autóból szúrta ki az út menti  fák közt) sikerült igazán jó képeket készíteni róla. Amit a beazonosítás megerősítésének céljából, tovább küldött a Körös-Maros Nemzeti Park szakembereinek A szakemberek igazolták, hogy valóban egy uráli bagolyról van szó és fel is vették a kapcsolatot Ferivel az észlelés pontos helyadatainak megismeréséhez.

Az uráli bagoly őshonos baglyunk , nagy termetű éjszakai ragadozó madár . Fokozottan védett, ritka faj. Elsősorban a hegyi erdőket kedveli, de nagyon ritkán előfordul az alföldi erdőkben is.

 

 

Vélemény, hozzászólás?